Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 21 sierpnia 2014

Skrzynkowe wariacje

Czasami czuję się jak mleczarz Tewje ze "Skrzypka na dachu" tocząc ze sobą wewnętrzne spory. Z jednej strony podejmuję próby przetwarzania niepotrzebnych i nieużywanych przedmiotów w coś bardziej funkcjonalnego, upcyclingiem zwanego, ale z drugiej strony zastanawiam się czy nie czynię z domu mojego "ekskluzywnego" wysypiska śmieci.


Ostatnio wychodzą spod mojej ręki same gnioty. Przykładem jest dzisiejsza skrzynka i moje zmagania z szablonami. Mogłam ją od razu wyrzucić, ale z drugiej strony nie od razu Rzym zbudowano. Tewje potrafił znaleźć coś dobrego nawet w najgorszej sytuacji, zapewne powiedziałby tak: "skoro jest tak źle, że nie może być gorzej, to może być tylko lepiej".

Okazuje się, że często rozmyślania nad słusznością moich wyborów tłumaczę sobie mądrościami i osobliwą filozofią życiową wypowiadając słowa Tewjego " ale z drugiej strony...".


skrzynka, decoupage

skrzynka, decoupage

skrzynka, decoupage

skrzynka, decoupage

skrzynka, decoupage

skrzynka, decoupage

Na zakończenie piosenka z musicalu : Skrzypek na dachu" w wykonaniu Topola.Spodobało Ci się? Zostaw proszę komentarz. Udostępnij dalej! Swoim poleceniem wywołasz mój uśmiech.

8 komentarzy:

 1. ekspertem nie jestem .. ale "z drugiej strony" :) odbiór sztuki jest bardzo subiektywny! Mnie tam się podoba :) więc chętnie takiego gniota przygarnę :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całe szczęście, że nasze zmysły i wyobraźnia pozwalają nam na subiektywny odbiór rzeczywistości. Sam koncept mi się też podoba, moje wykonanie już mniej :) Natomiast Twój altruizm jest godny podziwu :) zwłaszcza, że nastała moda na asertywność i egoizm, ale z drugiej strony style się zmieniają może powróci też chęć niesienia pomocy innym, może niekoniecznie w przygarnianiu skrzynek :). Tak czy inaczej to bardzo miłe, że mimo jej niedoskonałości ktoś by ją przygarnął :)

   Usuń
 2. Ja mam czasem obawę,że jak mi się wreszcie skończy metraż, to będą mnie pokazywać w wiadomościach jako zwariowaną staruszkę, która mieszkała pod sufitem z braku miejsca w domu. Ale to chwilowe. A potem pojawia się właśnie " Z DRUGIEJ STRONY". A żeby zostać mistrzem najpierw musi być coś mniej mistrzowskiego.Więc się nie przejmuj. Jak śpiewał klasyk: " RÓBMY SWOJE"...Pozdrawiam.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi, hi do staruszki Ci daleko :) No to "róbmy swoje". Dzięki.

   Usuń
 3. Ja to chyba skończę jak Nostalgia ;D
  A co do skrzynki, skąd te zniechęcenie? Przeca to takie rachityczne barachło, a tobie się udało z tego zrobić sympatyczną, estetyczną skrzyneczkę do przechowywania różności :)
  Krateczka fajna, kokardka fajna, jedyne nad czym jeszcze można popracować to napis z rameczką, ciut wysiłku więcej, inna czcionka, może transfer na lnie? Tak ciuch troszkę stylowości i piękna skrzynka będzie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobra z Ciebie dziewczyna, zawsze chętnie czytam Twoje komentarze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przecież jest tyle możliwości zastosowania takiej skrzynki, że dech zapiera na pewno juz ją na coś przeznaczyłaś a co do urody to jest przecież urocza. Pokaż mi w ilu domach są takie skrzyneczki oczywiście pomijając szalone dekupażystki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać muszę spojrzeć na to co robię innymi kategoriami :)

   Usuń