Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

sobota, 22 lutego 2014

Metamorfoza pokoju-meble w stylu angielskimPrzypomniała mi się teza Heraklita z Efezu wygłoszona przez jednego z wykładowców podczas moich studiów podyplomowych:
Nie ma nic bardziej stałego niż zmiany.

Słowa te możemy odnieść do wielu dziedzin naszego życia, czasami tych zmian w ogóle nie zauważamy, a czasami trudno się z nimi pogodzić, ale to że były, są i będą jest pewne. W tym przypadku kolejnym przekształceniom zostały poddane meble w pokoju mojej córki, która rozpoczęła nowy rozdział swojego młodego życia, co z kolei pociągnęło za sobą chęć zmiany umeblowania w pokoju.
Pokój jest nieduży i raczej nieustawny. Nasze próby zakupu nowych mebli zakończyły się fiaskiem. Pomysł na szczęście był, a raczej jego zarys: kolorystyka biało-niebieska w angielskim stylu. Inspiracją do stworzenia nowego wystroju była nasza podróż do przyjaciół w Londynie. Cała rodzina pracowała nad nowym wyglądem pokoju, nawet najmniejszy członek naszej rodziny – mała szynszyla miała swój udział w aktualnym wyglądzie łóżka. Przez trzy lata skutecznie próbowała osiągnąć zakopiański styl wygryzając sukcesywnie acz skutecznie artystyczne wzorki. Tłumaczę sobie jej poczynania, że to z tęsknoty za stokami Andów, gdzie niegdyś owe zwierzątka zamieszkiwały i styl naszych rodzimych Tatr stanowił dla niej swego rodzaju namiastkę. Wracając do metamorfozy, ostatecznie pokój został pomalowany na kolor niebieski w różnych tonacjach, jedna ściana w biało-niebieskie, szerokie pasy. Meble i tak już postarzone, zostały dokładnie oszlifowane, zastosowałam brązowy podkład i wykończyłam na biało. Ozdobiłam subtelnymi niebieskimi różyczkami wyciętymi z serwetek i polakierowałam kilkoma warstwami lakieru satynowego. Zakupiłam jedynie parę dodatków w postaci niebieskiej narzuty na łóżko, poduszek i pościeli z angielskim motywem oraz chodniczków w niebiesko-białe pasy. Dzięki tym drobnym zabiegom meble oraz cały pokój nabrał angielskiego charakteru.  


 Łóżko nadgryzione zębem szynszyli :)

łóżko w stylu shabby chic


Rodzaj szafy
szafe shabby chic w angielskim stylu


 Dolna część szafy
szafa shabby chic

Biurko

biurko shabby chic w angielskim stylu


Element biurka z szufladami
biurko shabby chic


Spodobało Ci się? Zostaw proszę komentarz. Udostępnij dalej! Swoim poleceniem wywołasz mój uśmiech.

4 komentarze:

 1. Ciekawa metamorfoza:) wszystko ładnie się prezentuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki :) Nie jest to majstersztyk, ale córka zadowolona, zwłaszcza, że dzielnie wykonywała niektóre prace :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam metamorfozy, a Twoja jest naprawdę udana :) Nie wyobrażam sobie sytuacji, że przez całe życie, a przynajmniej znaczną jego część, miałabym niczego nie zmieniać w wystroju swojego mieszkania ;)
  Ja właśnie za chwilę wysyłam dzieci do dziadków i w przyszłym tygodniu rozpoczynam przemiany mieszkaniowe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też bardzo lubię urozmaicenia. Życzę dobrej zabawy i udanej metamorfozy :)

   Usuń