Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 10 października 2014

Donica z konwaliami

Wiem, wiem nie czas teraz na konwalie, ale jest to doniczka awaryjna.

Cóż zrobić, kiedy Wasz kot stary, stateczny niczym hrabia i generalnie naziemny wskakujący najwyżej na oparcie kanapy, nagle zirytowany przez natrętną muchę, przez moment myśli, iż jest Ikarem. Skutkiem tego jest latający kot i wszystkie doniczki stojące na parapecie. Jakimś cudem nie doznały one uszczerbku, oprócz jednej. Z lenistwa nie chciało mi się jechać do sklepu po nową, zwłaszcza, że z wiosną będę przesadzała wszystkie kwiaty i być może wówczas zmobilizuję się do ujednolicenia wszystkich doniczek.

Odnalazłam starą niestety zmurszałą, glinianą doniczkę i po oszlifowaniu z nierówności zagruntowałam ją. Przejrzałam wszystkie materiały i większość nie pasowała wielkością do owej doniczki. Jedynym motywem, też nieco za dużym, okazały się konwalie.

Serwetka z konwaliami pozostała mi po wykonaniu skrzynki zieleń i konwalie, która stała się pełnym ciepła i uroku prezentem ślubnym. Na pewno jednym z wielu, ale ten miał być szczególny. Mianowicie mama Panny Młodej postanowiła umieścić w niej różne pamiątki z życia swojej córki, a ta będzie mogła otworzyć skrzynię dopiero za kilka lat ( nie pamiętam 10 czy 20, ale zapewne w odległą rocznicę ślubu). Wyobrażam sobie jaka to będzie wzruszająca chwila, po latach znaleźć skarby z naszego dzieciństwa i młodości, o których już dawno zapomnieliśmy. Wspominam o tym, ponieważ bardzo spodobał mi się ten pomysł.

Wracając do doniczki, mamy zatem motyw konwalii z zielonymi kropkami. Awaryjna, przypadkowa doniczka robiona w trybie ekspresowym, ale i tak kwiatek musiał czekać kilka dni na nowe lokum.
Dziś znalazł już dom, niedługo się do niego sprowadzi.

A nasz kot nadal zachowuję się jak hrabia i ani myśli przeskakiwać płot jak jego pobratymcy. Nie, on wykopał sobie przejście pod płotem, używając go kilka razy dziennie wychodząc na swoje hrabiowskie przechadzki.

Szybka doniczka z konwaliami.

doniczka, decoupage

doniczka, decoupage

doniczka, decoupage


Spodobało Ci się? Zostaw proszę komentarz. Udostępnij dalej! Swoim poleceniem wywołasz mój uśmiech.

2 komentarze: