Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 6 maja 2014

Kuchenne gadżety – Magnesy na lodówkę


Wybierzmy się w podróż do Włoch bez opuszczania własnej kuchni za sprawą prostych kuchennych gadżetów jakimi są magnesy na lodówkę. Włochy to nie tylko pizza pachnąca oregano, ale też niezliczona ilość makaronów w różnych kształtach, wiele gatunków oliwek oraz wysokiej jakości i o wyjątkowych walorach smakowych, zdrowej oliwy, której nie brakuje na włoskim stole.


Lubię potrawy z makaronu, ponieważ dają się dość szybko i łatwo przygotować, są smaczne i można je zrobić na wiele sposobów. Dzisiaj zamiast makaronu przygotowałam dwa kwadratowe magnesy na lodówkę o wymiarach 50 cm x 50 cm.

Magnes Farfalle

Makaron Farfalle czyli nasze kokardki wycięty z serwetki jest główną ozdobą tego magnesu, umieściłam go na białym tle i zastosowałam spękania. Brzegi magnesu są brązowe tak jak i farba podkładowa pod spękania. Wierzchnia warstwa magnesu pokryta jest bezbarwnym lakierem ochronnym.

Taki makaron można przyrządzić z tuńczykiem, pieczarkami i śmietaną, dodając ząbek czosnku, cebulę oraz sok z cytryny i natkę pietruszki. Pycha.

Magnes Farfalle prezentuje się tak:
magnesy na lodówkę, decoupage

Magnes Oliwki

Ten magnes zrobiłam z w stylu shabby chic, na białym tle z elementami brązu i motywem czarnych oliwek. Praca została polakierowana, aby ją zabezpieczyć.

Drzewo oliwne jest jednym z najstarszych drzew uprawianych przez człowieka, żyje ponad 100 lat, ale owoce rodzi dopiero po pięciu. Zarówno czarne jak i zielone oliwki rosną na tym samym drzewie, zielone są po prostu niedojrzałe.  Wolę zielone oliwki, ale pasta z czarnych oliwek z dodatkiem anchois, czosnkiem, kaparami, a także suszonymi pomidorami, pietruszką oraz oliwą na kawałku chleba jest wyborna.

Oto Magnes Oliwki:
magnesy na lodówkę, decoupage

Spodobało Ci się? Zostaw proszę komentarz. Udostępnij dalej! Swoim poleceniem wywołasz mój uśmiech.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz