Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

sobota, 29 marca 2014

Butelka Prowansja


Właśnie ukończyłam butelkę i szczęśliwie się złożyło, bo dzięki temu wpis ten nie będzie mocno odbiegał od poprzedniego tematu. Dzisiaj rzecz dzieje się w Prowansji krainie niewątpliwie słynącej z rozległych, fioletowych pól lawendy i znanej wszystkim mieszanki ziół. Jest  również jednym z najbardziej znanych rejonów turystycznych Francji. Możemy tam zwiedzić słynne miasto papieży – Avignon, odwiedzić nadmorski kurort Saint- Tropez lub odpocząć na łonie natury w okolicach Mont Ventoux, udać się w góry Dentelles de Monmirelli z charakterystycznymi postrzępionymi szczytami albo  odwiedzić przełom rzeki Verdon zw. Wielkim Kanionem, gdzie widoki są oszałamiające. Prowansja to uczta dla oczu, duszy i podniebienia. Dobre wina, przyprawy, oliwki i trufle, a przede wszystkim mnóstwo słońca, błogiego spokoju i sielskości, no i oczywiście  mnóstwo lawendy.


Ozdobiona  przeze mnie butelka to moja retro wizja Prowansji, to miejsce, gdzie czas toczy się innym rytmem, pełne ciszy i spokoju, gdzie można pomarzyć , leżąc na lawendowym polu, a przestrzeń wypełniona jest jej zapachem. Jedyny dźwięk jaki zakłóca od czasu do czasu ową błogość to skrzypienie starego roweru jadącego polną drogą.  Chciałam, aby butelka była nieco inna i wyszła trochę…  odmienna. Do jej ozdobienia użyłam lawendowego motywu z serwetek oraz przewrotnego transferu na opak. Rowerową grafikę oraz francuskojęzyczny napis zaczerpnęłam  z ostatnio poznanego Malowanego Kokonu.
butelka Prowansja decoupage

butelka Prowansja decoupage

butelka Prowansja decoupage

butelka Prowansja decoupage

butelka Prowansja decoupage

Spodobało Ci się? Zostaw proszę komentarz. Udostępnij dalej! Swoim poleceniem wywołasz mój uśmiech.

4 komentarze:

 1. Butelka prześliczna , troszkę mnie zdziwiła grafika na opak , ale doczytałam :) wyszło świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za miłe słowa. Sądziłam, że tak będzie bardziej realistycznie i staro.Ludzie nie są nieomylni, zdarzało mi się widywać etykiety na butelkach z piwem przyklejone na odwrót, stąd pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczna butelka:) ma swój niepowtarzalny klimat :) sama uwielbiam motyw lawendy, i też często go wykorzystuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, lawenda jest taka delikatna i subtelna, trudno się jej oprzeć.

   Usuń